Aşk ve İlişkiler

Planlı cinsel ilişki uygulamasının püf noktaları!

Planlı cinsel ilişki uygulamasının püf noktaları!

Cinsel Sağlık Entitüsü (CİSED) başkanı Cem Keçe, hiç seks yapmamaktansa planlı cinsel ilişkinin daha iyi bir çözüm olduğunu açıklama ediyor! Peki planlı cinsel hayat nedir?

Planlı cinsel ilişki uygulamasının püf noktaları!

Yükselen doların ateşinin bütün ülkeyi kavurduğu şu şiddet günlerde Cinsel Sağlık Durumu Enstitüsü Derneği (CİSED) cinsel terapistleri çiftlerin cinsel hayatındaki ateşi körükleyecek önerilerde bulunmaya devam ediyor…

Kendi kendinize, “En son partnerimle ne süre seks yaptım?” diye sorunca cevabı hatırlamakta zorlanıyor musunuz? Yahut iyiden iyiye ev arkadaşı mı oldunuz? İşten eve halsiz geliyorsunuz, yemekti, çocuklardı derken üstelik dizi açıp eşinizle kanepede uyuyakalıyorsunuz lakin bundan böyle aklınıza hiç seks gerçekleştirmek gelmiyor mu?

O zaman sizi uyaralım. Cinsel terapistlere kadar ilişkilerin sigortası olan seks ne kadar unutulur ve ertelenirse ilişkilerde pek risk çanları çalmaya başlıyor. Bu tehlikeler ise, bunalım ve anksiyete, cinsel düzen bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları veya aldanma gibi birbirinden ciddi sorunlar olarak çiftlerin karşısına çıkabilir. Fakat seks hayatınızı planlayarak ve mesuliyet alarak ilişkinizi cinsel buhranlardan korumanız muhtemel…

16
Planlı cinsel ilişki uygulamasının püf noktaları!

CİSED Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, aralıksız ertelenen ya da artık tozlu raflara kaldırılan cinselliğin getireceği mutsuzluk ve uyumsuzlukla ilgili çiftleri uyardı. “Seks evliliğin sigortasıdır, sigortalar attı mı ev ve ilişki karanlıkta kalır, çeşitli yol kazları olur” diyen Keçe, evliliklerin ve birlikteliklerin sekse ihtiyaç duyduğuna değinerek, seksin bir devir ya da mecburiyet haline gelmesiyle birlikte çiftlerin birbirlerine olan heves ve şehveti yok ettiklerini, bunun da sonu aldatmalara, ilişki içinde zorlama uygulanmasına, boşanmalara ve ayrılıklara kadar gidecek ciddi ilişki sorunlarını da beraberinde getireceğini söyledi. Klinik düzeyde kendisine danışmaya gelen çiftlerin büyük bir çoğunluğunun cinsel uyum sorunları yaşadıklarından bahseden Keçe, bunun temelinde çiftlerin birlikteliklerinin birincil zamanlarında birbirlerine duydukları şehvetten doğan cinsel isteklerinin süreçle birlikte yerini adeta bir zorunluluğa ve göreve çevirdiklerine uyarı çekti.

“Çiftlerde bu tavrı iyi anlamak mümkün değil. Bizce bunun nedeni bayan erkek çoğu bireyin seksle ilgili temel algılamalarında kodlama hatası yapmalarıdır. Erkekler seksi ‘canı çektiğinde’ istiyor. Kadınlar ise seksi bir kadınlık görevi olarak görüyor ve partneriyle bunu ‘uygun olduğunda’ yapmayı kabul ediyor. Ancak kadın için de erkek içinde seks ilk önce bir ihtiyaçtır, can simididir, yaşam damarıdır, mutluluğun ve hayatın sırrıdır. İlişki için ise seks birleştirici, bütünleştirici, duyguların iki taraflı gösterilebildiği en gerçekçi ve ikna edici argümandır” biçiminde konuştu.

26
Planlı cinsel ilişki uygulamasının püf noktaları!

CİSED Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, birlikteliklerin dinç ve mutlu bir şekilde sürdürmenin anahtarının erkeğin de kadının da cinsel rollerini ilişkinin her hemen doğru bir şekilde oynamaları olduğunu belirtti. “Erkeğin canı çekince, kadının da uygun olduğunu hissettiğinde partnerinden seks istek etmesi gibi bir süreç sonunda her ikisinin bu olguyu ertelemesine niçin olacaktır. Burada gerçekte farkında olan olmadan ilişki bir kısır döngüye içten gitmektedir” ifadelerini kullanan Keçe, seksi ertelemenin fiilen bir anormallik ve adı tam konulmamış ruhsal bir bozukluk olduğunu vurguladı.

Mutsuzluğa ve monotonluğa ve çıkmaza içten ilerlediklerini düşündüklerinde çiftlerin artık geri dönüşü olmayan bir duruma düştüklerini gösteren Keçe, “Bu noktaya içten ilerlediklerini düşünen çiftlere önerim, seksi planlamaları ve seksin sorumluluğunu paylaşmalarıdır. Bunu köprüden önceki son çıkış olarak da ele alabilirler” dedi.

36
Planlı cinsel ilişki uygulamasının püf noktaları!

Psikoterapist Cem Keçe, cinsel terapistler olarak adi şartlarda dinç bir cinsel hayat için süre, mekan ya da pozisyon tekrarlarını öğüt etmediklerini hatırlatırken, önerdiği yöntemin bilhassa seksi sürekli erteleyen çiftlere uygun olduğunu açıkladı. Keçe, bu alıcı çiftlerde ilk kez sorunun, partnerin seksin sorumluluğunu diğer partnerine yüklemek olduğunu açıklama ederek şu tavsiyelerde bulundu.

“Kendinize haftada 2 gün belirleyin. Bu günlerden birini siz birini de eşiniz üstlensin. Belirlediğiniz günün ilk saatleri itibariyle iyice gece partnerinizle yapacağınız sekse odaklanın ve partnerinizi de buna odaklayın. Sorumlu olduğunuz gün içerisinde, birbirinizden farklı zeka olsanız, o akşamınızda partnerinizle baş başa kalacağınız anı bozacak bütün olasılıkları ortadan kaldırın.

46

Yükselen doların ateşinin bütün ülkeyi kavurduğu şu zor günlerde Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) cinsel terapistleri çiftlerin cinsel hayatındaki ateşi körükleyecek önerilerde bulunmaya devam ediyor…

Kendi kendinize, “En son partnerimle ne süre seks yaptım?” diye sorunca cevabı hatırlamakta zorlanıyor musunuz? Yahut iyiden iyiye konut arkadaşı mı oldunuz? İşten eve yorgun geliyorsunuz, yemekti, çocuklardı derken bir de dizi açıp eşinizle kanepede uyuyakalıyorsunuz ama artık aklınıza hiç seks yerine getirmek gelmiyor mu?

O vakit sizi uyaralım. Cinsel terapistlere kadar ilişkilerin sigortası olan seks ne değin unutulur ve ertelenirse ilişkilerde o kadar risk çanları çalmaya başlıyor. Bu tehlikeler ise, depresyon ve anksiyete, cinsel düzen bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları ya da kandırma gibi birbirinden önemli sorunlar olarak çiftlerin karşısına çıkabilir. Fakat seks hayatınızı planlayarak ve yükümlülük alarak ilişkinizi cinsel buhranlardan korumanız mümkün…

CİSED Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, aralıksız ertelenen ya da bundan böyle tozlu raflara kaldırılan cinselliğin getireceği mutsuzluk ve uyumsuzlukla ilgili çiftleri uyardı. “Seks evliliğin sigortasıdır, sigortalar attı mı konut ve ilişki karanlıkta kalır, dağıtılmış yol kazları olur” diyen Keçe, evliliklerin ve birlikteliklerin sekse gereksinim duyduğuna değinerek, seksin bir atama ya da zorunluluk haline gelmesiyle birlikte çiftlerin birbirlerine olan arzu ve şehveti yok ettiklerini, bunun da sonu aldatmalara, ilişki içinde zorlama uygulanmasına, boşanmalara ve ayrılıklara kadar gidecek önemli ilişki sorunlarını da beraberinde getireceğini söyledi. Klinik düzeyde kendisine danışmaya gelen çiftlerin büyük bir çoğunluğunun cinsel harmoni sorunları yaşadıklarından bahseden Keçe, bunun temelinde çiftlerin birlikteliklerinin ilk zamanlarında birbirlerine duydukları şehvetten doğan cinsel isteklerinin süreçle birlikte yerini az kalsın bir zorunluluğa ve göreve çevirdiklerine uyarı çekti.

“Çiftlerde bu tavrı çakmak muhtemel değil. Bizce bunun nedeni kadın erkek birçok bireyin seksle ilgili esas algılamalarında kodlama hatası yapmalarıdır. Erkekler seksi ‘canı çektiğinde’ istiyor. Kadınlar ise seksi bir kadınlık görevi olarak görüyor ve partneriyle bunu ‘uygun olduğunda’ yapmayı kabul ediyor. Ama bayan için de erkek içinde seks öncelikle bir ihtiyaçtır, can simididir, hayat damarıdır, mutluluğun ve hayatın sırrıdır. İlişki için ise seks birleştirici, bütünleştirici, duyguların müşterek gösterilebildiği en realist ve ikna edici argümandır” biçiminde konuştu.

CİSED Genel Başkanı Psikoterapist Cem Keçe, birlikteliklerin dinç ve mutlu bir şekilde sürdürmenin anahtarının erkeğin de kadının da cinsel rollerini ilişkinin her hemen dürüst bir şekilde oynamaları olduğunu belirtti. “Erkeğin canı çekince, kadının da yerinde olduğunu hissettiğinde partnerinden seks istek etmesi gibi bir işlem sonunda her ikisinin bu olguyu ertelemesine niçin olacaktır. Burada gerçekte farkında olan olmadan ilişki bir kısır döngüye dürüst gitmektedir” ifadelerini kullanan Keçe, seksi ertelemenin fiilen bir kuraldışılık ve adı bütün konulmamış ruhsal bir bozukluk olduğunu vurguladı.

Mutsuzluğa ve monotonluğa ve çıkmaza dürüst ilerlediklerini düşündüklerinde çiftlerin bundan böyle geri dönüşü olmayan bir duruma düştüklerini belirten Keçe, “Bu noktaya doğru ilerlediklerini düşünen çiftlere önerim, seksi planlamaları ve seksin sorumluluğunu paylaşmalarıdır. Bunu köprüden önceki son çıkış olarak da ele alabilirler” dedi.

Psikoterapist Cem Keçe, cinsel terapistler olarak sıradan şartlarda dinç bir cinsel yaşam için vakit, mekan veya pozisyon tekrarlarını öğüt etmediklerini hatırlatırken, önerdiği yöntemin özellikle seksi kesintisiz erteleyen çiftlere uygun olduğunu açıkladı. Keçe, bu alıcı çiftlerde başta sorunun, partnerin seksin sorumluluğunu öteki partnerine atfetmek olduğunu açıklama ederek şu tavsiyelerde bulundu.

“Kendinize haftada 2 gün belirleyin. Bu günlerden birini siz birini de eşiniz üstlensin. Belirlediğiniz günün ilk saatleri itibariyle ayrıntılarıyla gece partnerinizle yapacağınız sekse odaklanın ve partnerinizi de buna odaklayın. Sorumlu olduğunuz gün içerisinde, birbirinizden farklı deha olsanız, o akşamınızda partnerinizle baş başa kalacağınız hatıra bozacak tüm olasılıkları ortadan kaldırın.

YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı