Dekorasyon

Kış ortasında rahat dekorasyon önerileri

Kış ortasında rahat dekorasyon önerileri

Kış aylarında dışında zaman geçmek daha zordur; işe gitmek, dışarı çıkmak da insana tekrar tekrar daha baskı kazanç ve sürekli sıcak evlerimizde oturmak isteriz. Evlerimizi ısıtmak, kayıtlı bir sıcaklıkta tutabilmek de ayrı bir iş natürel.

E natürel bunların yanı sıra bir de kesintisiz grip ya da soğuk algınlığı gibi kış hastalıklarına yakalanma riskimiz vardır ve çoğumuz her kış maalesef hasta oluruz. Tüm bunlar yetmezmiş gibi aralıksız kapalı hava koşulları, çoğalan faturalar, gamlı atmosferler, yağmur çamur vs… bizi zaten telaşlı olan hayatlarımızda daha da strese sokar ve sonuçta kış depresyonu adı bahşedilen  mutsuzluk, keyifsizlik, enerji düşüklüğü hayatımıza girer.

İşte bu yüzden, kış mevsiminde kendinizi daha iyi hissetmek için, en fazla zaman geçirdiğiniz evinizde pozitif duygularınızı tetikleyecek ve size enerji verecek sıcak değişimler yapabilir ve kışı fazla daha mutlu ve sıkıntısız geçirebilirsiniz.

Son derece kolay ve herkesin uygulayabileceği bu değişimlerin neler olduğunu merak ediyorsanız okumaya devam edin; çünkü bu önerilerimizin hepsini olmasa bile birkaçını uygulayarak bu kışı daha huzurlu geçirebileceğinize eminiz!

Açık renkler, canlı tonlar

(Trabcelone Design / homify.com.tr)

Kış mevsiminde insanların daha üzüntülü ve mutsuz olmasının en kayda değer sebeplerinden biri de dışarıdaki havanın renginin solması, grileşen ve gamlı bir ışık halkası bürünen atmosferdir öyle tabii ama. İşte bu yüzden kış aylarına hazırlanırken evinizin genel Dekorasyonunun rengini açmalı ve canlandırmalısınız. En sevdiğiniz canlı renklerle harmanladığınız açık renk tonları ile evinizde daha parlak ve enerjik bir etraf oluşturabilirsiniz. Özellikle koyu gri, kahverengi, bej, siyah gibi ortamı daha karanlık ışık halkası getiren renklerden kurtulmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz!

Doğal ışık

(Orkun İndere Interiors / homify.com.tr)

Dediğimiz gibi kış günlerinin en kötü yanlarından biri karanlık ve kasvetli havadır; üstelik günler de kısacıktır ve güneşin tadına varmak bir şans işine dönüşür. Bunun için de doğal ışıktan faydalanabildiğimiz kadar fazla kullanmak evimizin enerjisini de arttıracaktır. Gündüz saatlerinde kalın perdelerinizi sonuna kadar açın ve tül perde olarak açık renkli ve ince tüller tercih edin. Kış soğuğunda ne dek parlak, o kadar iyi!

Çiçek desenleri

(Matteo Bianchi Studio / homify.com.tr)

İster inanın ister inanmayın, çiçek desenleri psikolojik olarak hepimizi olumlu yönde etkiler. Bilhassa baharı çağrıştıran rengarenk ve minik kır çiçeklerinden oluşan desenler kış soğuğunu unutturmaya ve evinizin içinde bahar havası yaşatmaya yetecektir. Çiçek desenli tekstil ürünleri ya da duvar kağıtları kış depresyonuna kapılmanıza engel olabilir!

Çiçekler ve yeşil ot gibi yaşama

(Mikkael Kreis / homify.com.tr)

Çiçeklerin sadece desen olarak bizi iyileştirdiğini düşünmüyoruz şüphesiz… Eğer mümkünse, evinizi çiçeklerle ve yeşil bitkilerle, hatta ev ağaçlarıyla canlandırın! İç mekanları canlandırmanın ve onlara harikulade bir hayat enerjisi ve alımlılık katmanın en iyi yolu bu!

Şömine

(Stovax Heating Group / homify.com.tr)

Kış mevsiminin negatif yanları olduğu dek yararlanabileceğimiz olumlu yanları da var muhakkak. Bunlardan biri de soğuk havalarda soba, şömine gibi ısıtıcılarla ısınmanın verdiği pozitif enerji. Bakımlı, arkadaşça ve bir o kadar da romantik bir atmosfer meydana getirmek için evinizin salonuna çağdaş bir şömine ekleyebilirsiniz.

Kış bahçeleri

(Le Verande Srls / homify.com.tr)

Kışın en negatif yanlarından biri de o güzelim balkon alanlarının bundan böyle kullanılamaz ülkü gelmesi muhakkak. Buz gibi havada açık alanda oturmak ve balkonunuzun keyfini içeri almamak muhtemel değil. Bunun için biraz masraflı bir değişim olsa da, balkonlarınızı kışın kış bahçesi olarak kullanabileceğiniz bir tasarı oluşturmanızı tavsiye ederiz. Açılır kapanır paneller bir uçtan bir uca yazın açık kışın kapalı balkon uygulamaları ortaya hariç tutmak olası!

Kokulu mumlar

(The Norfolk Candle Company / homify.com.tr)

Ve muhakkak evinizin güzel ve sıcak bir kokuya sahip olması, ruhunuzu da dinlendirecektir. Rahatlatıcı kokulu mumlar, aromatik doğal yağlar ve tütsülerle evlerinizin içinin güzel koku gibi kokmasını ve huzurlu bir ortama kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Daha artı resim ve seçenek için:

YORUM EKLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yukarı